HAKKIMIZDA

Ajansımız 2003 yılında yeğenim Nehuşe Bahtiyar'ın www.nartajans.net sayfasını açmasıyla bölgemizden haberler vererek yayın hayatına başladı.2003 yılında Eskişehir Kuzey Kafkas Kültür ve dayanışma derneği Telefon Rehberini çıkarttık ve Resmi olarak 2004 yılında Sakarya Cad.Kanatlı iş hanında ofisimizi açarak çalışmalarımıza başladık.

2004- 2008 yılları arasında Türkiye genelinde yapılan şenlik ve Festivallerde Stant açarak Kültürümüzle ilgili Hediyelik eşya kitap ve çeşitli malzemeler sergiledik.Bu şenliklerde hemşehrilerimizden aldığımız telefon numaraları ile kısa mesaj hattı kurduk .Kültürümüzle ilgili haber ve etkinlikleri kısa mesaj olarak göndermeye başladık.2005 yılındı Konya Kafkas derneğinin çıkarttığı 365 yapraklı Çerkes takviminin dağıtımını yaptık , 2006 yılından itibaren Nartajans bünyesinde Adigece ve Abazaca takvimi her yıl yayınlayarak dağıtımını yapmaya başladık. Takvimlerimiz Türkiye’nin ve dünyanın bir çok yerine ulaştı ve çok olumlu tepkiler aldı.

2014 yılı için de siz değerli hemşehrilerimize çok özel bir takvim seti hazırladık.Sizlerin desteği ile uzun soluklu çalışmalar yapacağız inşallah her şey bu güzel toplumumuz için.

Nartajans Abhazya,Adıgey ve Türkiye de Profesyonel Video ve Fotoğraf çekimleri yapmaktadır. Yaptığımız çekimleri İnternet ortamında paylaşıp haber yapıp ayrıca arşivimizde muhafaza ediyoruz. Ayrıca Hemşehrilerimizin özel günlerinde Profesyonel video ve fotoğraf çekimleri yapmaktayız.

Siz Neredeyseniz biz oradayız,Birlikteysek güçlüyüz.

Saygılarımla
NEHUŞE Nuri TANDOĞDU

www.nartajans.net