NEHUŞE NURİ TANDOĞDU KİMDİR?

Adıgeler'in BESLENEY NEHUŞE Sülalesindenim.1966 Eskişehir'e bağlı Oklubalı (Hakurnehable) Köyünde doğdum.İlkokulu Oklubalı (Hakurnehable) köyünde Ortaokulu Eskişehir Devrim Ortaokulunda okudum.1982 yılında geçirdiğim kaza sonucu öğretimime devam edemedim.

1988 yılında Eskişehir Çimento Fabrikasında iş hayatına başladım.1990 yılında Eskişehir Merkezde ki Çimento Fabrikası irtibat bürosuna geçtim.1990 yılından itibaren Eskişehir Kafkas Kültür derneği yönetiminde yöneticilik görevi yanında Eskişehir Kafkas Kültür derneği bünyesinde çıkan Bültenin Sorumlu Müdürlüğünü ve 5 yıl aralıksız olmak üzere basımını ve dağıtımını yaptım.

2004 yılında Eskişehir Çimento Fabrikasından emekli oldum.Aynı yıl Nartajans’ı kurdum ve şu ana kadar da devam ettirmekteyim.

Evli Nart, Nerit adlarında iki çoçuk babasıyım.

Günüm her sabah 07.30 da Ajansımızı açıp Akşam geç vakitlere kadar Ajans’da Çerkes Kültürümüzün yaşatılması ve gelecek nesillerimize aktarabilme adına mücadele ile devam etmektedir. Bu faaliyetlerimizi kar amacı gütmeden tamamen kendi imkanlarımızla finanse etmekteyiz.Destekleriniz ile çok daha iyi çalışmalara imza atmayı ve daha çok kişiye ulaşmayı hedefliyoruz.

Saygılarımla
NEHUŞE Nuri TANDOĞDU

www.nartajans.net