NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
11
4SIMD.MP3
35305319 - Adige Nise 15.MP3
9
35305319 - Adige Heku 01.MP3

Nart Ajans Reklam

''KURBANLARIMIZI ABHAZYA'DA KESTİRELİM'' KAMPANYASI

Kafkas-Abhazya Dayanışma Komitesi'nden duyuru: Komitemizce, ciddiyet ve titizlikle organize edilen "KURBANLARIMIZI ABHAZYA'DA KESTİRELİM" kampanyamız bu yılda aynı heyecan ve şevkle sürdürülecektir.
05-01-2005 - 5363 kez okundu

KAFKAS-ABHAZYA DAYANIŞMA KOMİTESİ

Caferağa Mahallesi, Sakızgülü Sokak No: 21/3, Kadıköy-İstanbul
Tel: (0216) 418 09 05 Faks: (0216) 336 91 87
ANKARA TEMSİLCİLİĞİ
Tel/Faks: (0312) 467 93 53
Sayı:2004/61 05.01.2004

TÜM DERNEK, VAKIF YÖNETİCİLERİNE ve HAMİYETSEVER HALKIMIZA

Sayın Hemşehrilerimiz,

Komitemizce, ciddiyet ve titizlikle organize edilen "KURBANLARIMIZI ABHAZYA'DA KESTİRELİM" kampanyamız bu yılda aynı heyecan ve şevkle sürdürülecektir.

Her yıl katılımın artarak devam etmesi ve Ata vatanımız Abhazya'da bunun estirdiği rüzgar, hem dini duyguların pekişmesine ve hem de Diaspora ile Abhazya arasında ki dayanışmaya güçlü bir destek oluşturmaktadır.

Bu yardımlar Abhazya'da özellik ve öncelikle savaş gazileri, dul, yetim ve muhtaç insanlarla Çeçenistan savaşı dolayısıyla Abhazya'ya sığınmış bulunan kadın ve çocuklara, Kuzey Kafkasya'dan gelerek Abhazya'ya yerleşen kardeşlerimize, Abhaz yatılı devlet okullarına ve daha birçok zorunlu noktalara ulaştırılarak, adak sahipleri adına İslami kurallara uygun ve orada vekil olarak görev tevdi ettiğimiz Oktay Çkotua, din görevlisi Adil Gabliya, demografya başkan yardımcısı Erkan Kutarba ve İbrahim Ayüzba nezaretinde ifa edilmektedir.

Kurbanlar para yatıranlarla ilgili gönderdiğimiz listede ki isimler adına üçer- beşer gruplar halinde ve yukarıda adları zikredilen vekiller nezaretinde adak sahiplerinin isimleri zikredilerek kesilmektedir.

İstenen miktarda Kurban tedariki mümkün olmadığı takdirde büyükbaş hayvan satın alınarak büyüklükleri (ağırlık) dikkate alınarak kesim işlemi yerine getirilmektedir.

Söz konusu dini vecibelerin yerine getirilmesi kameralarla sesli olarak kayda alınmakta olup, ayrıca Kurban adayanlar listesi de tasdik edilerek geri gönderilmektedir. Gelecek olan bu belgeler komitenin internet sayfasından takip edilebileceği gibi kurban parası yatırmış olanlara da faksla gönderilecektir.

Her yıl ki duyarlılığınızın bu yılda Abhazya'da birçok insanımızı mutlu edecek şekilde devam edeceğini umuyoruz. Saygılarımızla.

Şimdiden tüm hemşerilerimizin yeni yıl ve Kurban Bayramını en içten dileklerimizle kutlar barış, huzur ve sağlık içinde nice yeni yıllar ve bayramlar dileriz.

KAFKAS ABHAZYA DAYANIŞMA KOMİTESİ
Adına Başkan
İrfan Argun

Kurban Parası Yatırılacak Banka Hesap No
İstanbul Akbank Bahariye Şubesi İrfan ARGUN-Bülent ÖZBELLİ
TL. Hesap No : 0053794 / DOLAR Hesap No : 0060662

Not: Kurban ücreti 100 Amerikan doları olarak tespit edilmiş olup, isteyenler TL-YTL olarak da yatırabileceklerdir.

Etiketler:
abhazya kestirelim kampanyası

YORUMLAR
ktug hz isa abhazyayamı gelip abazalara ortodoksluk öğretmişki ata dinimiz diyosun hurhmal.bize göre oda islam üzeredir o başka.ortalığı bulandırma.istediğin dine mensup ol.ama suyu bulandırma.panik yapma hristiyansın diye kimse seni kınamaz.Allah abhazyayı özgür ve mutlu kılsın.
unutmaki bizim dinimizde öncelik özgür olmaktır.özgür değilsen bazı ibadetler bile üzerinden düşer.onun için müslümanlardan zarar gelmez meraklanma.unutmaki abhazyanın şimdiye kadar düşmanları hep senin dinindendi.gürcülerde ortadoks değilmi.onlarda senin din kardeşin değilmi?saygılar
Mahmud_Mansur BEN TÜRKİYE'DE İHTİYAÇ SAHİBİ BİRİLERİNE KURBAN BAĞIŞLAMAYI DÜŞÜNÜYORUM. UMARIM BUNDAN DOLAYI BENİ ÇERKESLİKTEN AFOROZ ETMEZLER (!)
Lhashako DİLEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM BENİM YÜREĞİM TÜM İNSANLARA AÇIK AMA BİRLEŞİK KAFKASYA NARALARIYLA ORTALIKTA DOLŞAN KLAVYE BAŞINDA ÇATIR ÇATIR HERKESE SALDIRAN BU VATANDAŞLAR BOŞ PALAVRALARLA İNSANLARA ÇATIYORLAR BUGÜN SAYIN KOZBA İLHAN KIYMETİN BİR AÇIKLAMASI VAR MARJEDE OKUYABİLİRSİNİZ ABHAZYADA KURBANLARIN KİMLERE GİDECEĞİ YAZIYOR BUNLARIN İÇİNDE ÇEÇENLERDE VAR AMA İNSANLAR KENDİLERİNİN OLUŞTURAMADIKLARI DİASPORA BİRLİKTELİĞİNE HER BULDUKLARI YERDE ÇATIYORLAR SALDIRIYORLAR KAÇ SENEDİR BU UYGULAMA VAR BELKİ 7-8 SENE OLDU 2005 İ Mİ BULDU BUNLAR ELEŞTRİ İÇİN SALDIRI İÇİN BUNLARIN YAPTIĞI HİKAYE...GELELİM BENİM DÜŞÜNCELERİME BİRLEŞİK KAFKASYA İDEALİNE İNANMIYORUM ÇÜNKÜ HALA HİÇ BİR ŞEKİLDE BUNU BANA İNANILIR BİR DELİL SUNAMADILAR .11 MAYIS CUMHURİYETİNİ SÖYLÜYORLAR O CUMHURİYET BİR BOŞLUK ANINDA KURULDU ŞİMDİ İSE NASIL KURULACAĞINA DAİR HİÇ BİR İDEOLOJİK POLİTİK LOJİSTİK HİÇ BİR AÇIKLAMALARI YOK OLDUĞU ZAMAN GELSİNLER...AMA BU İNSANLA BİR ŞEYLER YAPMAYA UĞRAŞAN İNSANLARLA UĞRAŞMASINLAR NEYMİŞ KAFKASYADKİ CUMHURİYETLERDEKİ YÖNETİCİLER FSB AJANIYMIŞ BİZ BİLMİYORMUYUZ BUNLARI BİZ ONLARA RAĞMEN BİR ŞEYLER YAPMAYA UĞRAŞAN İNSANLARA DESTĞİM HEP SÜRECEK SAĞLIKLA ESENLİKLE KALIN
KUC-A Degerli hemserim Lhashako.
Elbette kurbanini nerede,kime kestirecegin senin bilecegin istir.bu hepimiz icinde gecerlidir. önemli olan bir sekilde ihtiyaci olan kardeslerimize ulasabilmesidir.bu abhazyada amborgo altinda sikintili günler yasayan kardeslerimizde olabilir.yerlerinden yurtlarindan edilen gercekten cok zor durumdaki cecen kardeslerimizde olabilir.nalciktaki,maykoptaki diger yerlerdeki kardeslerimizde olabilir.ah keske imkanimiz olsada tüm kardeslerimize hic bir ayrim gözetmeden el uzatabilsek.
--Kafkasya birde birlesecekmis ben kabul etmiyorum.,.. Kafkasyalilik demeyin güler gecerim. ben adigeyim ben abhazim diyorsun.ne diyelim can hemserim senin adinada,kendi adimada üzüldügümü,kahroldugumu belirtmek isterim. Adigede olsan,abhazda,cecende olsan ac yüreginin kapisini karadenizden hazara tüm kardeslerine ac acki sicacik kardes yüreginde yerlerini alsinlar.

saygilarimla.

bahtiyar Lakırba nın konudaki hassasiyetini anlayabiliyorum kendisi de düşüncelerini gayet açık ve net olarak ifade etmiş bir düşünceyi savunurken körü körüne savunmaktansa bu şekilde açıklayıcı ve ayrıntılı bilgi vererek savunmanın bize çok şey kazandıracağını sanıyorum ..
KUC-A Karadenizden ,..hazara tüm kardeslerine ayni gözle bakan acilari acimdir diye bu acilari ta yüreginde hisseden haykirabilen kardeslerime. Yüreginize saglik.
Lhashako ben çeçen savaşına ve oradakilere olan desteğimi 5 sene önce bitirdim arkadaşlar vatan adına savaşan çeçenlere her zaman saygım var ama orada ne kadar çeçenya savaşı var ne kadar wahhabi savaşı var oarsını siz düşünün.Çeçenler için yapılan destek mitingleri gösteriler nedense hep ülkücü radikal dinci söylemlere dönüşüyor. nerede kalıyor kafkasya birde birleşecekmiş.ben kabul etmiyorum ben adigeyim ne çeçenim ne lezgi ne oset ben adigeyim ben abhazım sürgün edilmiş bir halkın çocuğuyum.Mikromilliyetcilik bir milletin alt kolları için milliyetcilik yaparsanız olur şapsığ milliyetciliği abzeh milliyetciliği gibi.ama adige milliyetciliği yaptarsak ve buna mikromilliyetcilik derseniz makromilliyetimiz ne sorabilirmiyi sakın kafkasyalılık demeyin gülerim milliyetcilik bölge adına yapılmaztrükçüyseniz sizin için türkmenide birdir kazağıda birdir oralarıda sizin vatanınızdır. yani adige milliyetçiliğ mikro değil tam aksine makromilliyetçiliktir. son olarak kaç sene oldu belki kurbanlarımızı abhazyada kestielim kampanyası başlayalı niye bu zamana kadar sustunuz isteyen çeçenler için keser isteyen abhazlar için isteyen adigeler için kurbanımı kime kestiğimin hesabını sadece allaha veririm.saygılarımla
lakrba
EL-CEVAB...!

1- Benim için Abaza, Çerkez, Abhaz, Çerkes, Adığe, Kabardin, Ubıh, Osetin, Digor, İron, İnguş, Çeçen, Tuş, Vaynah, Avar, Lak, Dargin, Lezgin, Tabasaran veya Udin olmak arasında ancak nüans farkı vardır. Asıl olan Kuzey Kafkaslı olabilmektir. Bunu ne kadar iyi becerebiliyorsam o kadar iftihar ederim. Kuzey Kafkaslı olmanın güzelliği ayrıntılarda (yukarıda ismi geçen Kuzey Kafkaslı topluluklar) da gizlidir.

2- Benim için Vaynah Lakroy, Adığe Lakruko, İron Lakroyt, Dağistanlı Lakrulal olmak ile Apswa Lakrba olmak arasında idealizm açısından hayati hiç bir fark yoktur.

3- Ben üzerine yorumlar yapılan yazıyı kampanya sabotajı amaçlı değil bu foruma iştirak eden Kuzey Kafkaslı soydaşlarımı Rus entrikalarına karşı uyanık olmaya davet etmek için yazmışımdır.

4- Ben de bilirim klanımı (Lakrba) kullanarak (ki asil bir Apswa klanıdır, inanmayanlar araştırabilir) bu gezegende burnum bir karış havada dolaşıp insanlara yukarıdan bakmayı. Fakat Benim böyle boş işlerle uğraşak kadar vaktim yoktur birleşik ve bağımsız Kuzey Kafkasya için kendimi yetiştirmekten.

5- Hani siyasi bir deyim vardır; "Şartlar olgunlaştığında...", işte bu ve benzeri platformlar Kuzey Kafkasya için diyasporadaki şartları olgunlaştırma şansı vermektedir Bizlere.

6- Çeçenya, Dağistan, İnguşetya, Osetya veya Adıgeya hür ve müstakil olmadan Abhazya'nın bağımsız olamayacağını bilecek kadar aklım başımdadır. Ayrıca Ben 'Yüce Rusya' içinde 'Büyük Çerkezistan' gibi bir rüyanın uyuyanı da değilim.

7- Abhazya'da Kurban Kampanyası'na gelince; Ben bu kampanya küçük, yalnız ve güçsüz Abhazya üzerindeki Rus Emperyalizmi'nin şovuna dönüştürülmesine, FSB ajanlarına mangal partisi malzemesi olmasına karşı olabilirim ancak. Ben nasıl mazlum Abhaz halkının yiyeceği ete karışabilirim? Samimi dileğim; bu Kurban Kampanyası ve Kurban Bayramı ile 2005 yılı Abhazya üzerinde Yeni Çar'ın kanlı ellerinin kırılması, Abhazya'yı fiili işgali altında tutan (askeri üsleri ve sözde barış gücü askerleriyle) Rus Çarlığı'nın zulüm üzerine kurulu iktidarının temellerinden yıkılmak üzre (inşallah) sarsılması sürecinin başlangıcı olabilmesidir.

8- O Rus Çarlığı ki, o zavallı toprakları kolonisi olarak görüp utanmadan 'Güney Rusya' diye adlandıran, masum Abhazya'yı bir suç cennetine dönüştüren, FSB ajanlarına peşkeş çeken, ambargo ile insanlarından arındıran, ipini koparmış Rus vahşileri için hayvanat bahçesine dönüştüren, Çeçenler ile halkını birbirine düşütüp kardeş kanı döktüren; katil, haydut ve çeteler tarafından yönetilen Çarlık... Avrasyacılık adı altına 'Yüce Rusya', 'Avrusya' hayallaeri kuran canavar...

9- Bırakın Kuzey Kafkasya'dan insanların yerleşmesini, diyasporadan bile kimseyi Abhazya'ya koymayan, insanları korkutan, tehdit eden, katleden ama utanmadan da sahte ve asla uygulattırılmayan geri dönüş yasaları çıkarttıran Yeni Çar (V.V. PUTIN) ve gangsterleri...

10- Hangi yurtsever Kuzey Kafkaslı veya Abhaz gidecek, yerleşecek ve sağ kalabilecek o mazlum ülkede? Kendi insanlarını (Abhazyalı Apswalar) işsizlik, fakirlik ve istikrarsızlık ile yakarak Rusya içlerine dağıtan ve kesin bir yok oluşa sürükleyen soğuk ülkenin ağzından kafkaslı kanı akan kralı...
Bu Kurban Bayramı Senin ve zulüm üzerine kurulu kötü çarlığının sonu olsun umarım...

11- Bu kampanya Abhazya'daki Rus kolonizminin sonu olsun! Bu Kampanya'dan sonra V. JİRİNOVSKİY denen canavar bir daha kutsal Abhazya topraklarına ayağını basamasın (seçimlerde utanmadan Abhazya'ya gelmişti)! Bu Kampanya kardeş ve soydaş Çeçen ve Abhaz halklarını 1991'deki gibi yan yana, can cana getirsin! Bu Kampanya öyle bir kıvılcım olsun ki Kuzey Kafkasya'da çakılan bu kıvılcım Tsemez'den (Novorossiysk) Kuba'ya (Lezgistan) kadar yakılacak özgürlük, hürriyet ve istiklal yangının çıkartsın! Neyse o şartlar artık olgunlaşsın...!

12- Evet! Rusya Federayonu, Kuzey Kafkasya'nın ve halkının servetleri ve zenginlikleri üzerinde zulme ve yalana dayalı olarak kurduğu iktidarıyla servet sahibi olmuş ve olmaktadır. Artık Kuzey Kafkasya'nın sömürülmesine, halkının yok edilmesine ve diyasporaya yutturulan yalanlara hayır!

13- Hatırlatmalıyım ki Benim için Abhazlar'ın Hıristiyan, Çeçenler'in Müslüman olmalarının hiç bir ayrımsal fonksiyonu yoktur. Ortodoks Hıristiyan çoğunluklu Abhazya'da Kurban Bayramı'nın gerçek anlamda kutlanması ancak ve ancak Kuzey Kafkaslılar'ın yakınlaşmasına vesile olabilir. Ama Rus İşgal sürülerinin gaz vericisi Rus papazları Abhazya'da yeni ve uyduruk manastırlar, kiliseler açıyorlarsa buna da itiraz ederim.

14- Kurban yardımı yaparken Çeçen veya Abhazya ayrımı yapmak değildir Kuzey Kafkasyalılar'a düşen vazife; boşa kürek çekmek değildir... yaptığımız her hareketle, her girişimle ve her kampanya ile işgalcilerin iktidarlarını titretmek, onlara kabus olmaktır... kesilen her kurbandan akan kan diliyorum ki işgalcilerin gözlerinden aksın!

Son olarak, eğer büyük bir heyecan ile çalakalem yazdığım yukarıdaki yazım ile büyüklerimi üzdüysem, genç kardeşlerimi de kırdıysam hepsinden... hepinizden özür dilerim. Fakat birileri bağımsız Kuzey Kafkasya için kendilerini feda etmek durumundadırlar bu da bir realitedir... Kuzey Kafkasya'nın birliği ve beraberliği, hürriyeti her kişi ve kuruluşun üzerindedir.

YAŞASIN BAĞIMSIZ VE BİRLEŞİK KUZEY KAFKAS FEDERAL CUMHURİYETİ!

YAŞASIN ABHAZYA! YAŞASIN ÇERKESYA! YAŞASIN QARAÇAY-MALKHAR! YAŞASIN ALANİYA! YAŞASIN VAYNAHÇÜO! YAŞASIN DAĞİSTAN!
derman Ata dininiz ortodoksluktan once de samanizm falandi.onlara kadar donseniz ya!
jutawhurhmal Ata dinimiz ortodoksluktur müslümanlık diğer devlet ve milletlerden etkilenmemiz sonucunda yayılmış.Dini ne olursa olsun bütün Abhazlar benim kardeşimdir ama benliğini koruyanlar daha yakındır bana
tseygulay Hayır tabi ki vazgeçmeyeceğim ve bende adigeyim ama bu bana kendimi diğer kafkasyalılardan üstün görme,garip söylemlerde bulunma ,haddim olmayan ithamlarda bulunma hakkını vermeyecektir hiçbir zaman!!!Çeçenistandaki savaş gazisi,yetim çocuk fakir insan neyi ne kadar hakediyorsa Abhazyada ki Osetyada ki Adıgeydeki de aynı derece de hakediyor benim nazarımda.hiç bir özelliği olmasa bile insan olduğundan buna hakkı var.Mikromilliyetçilik beynimizi kemirmeye devam edecek bitmeside zor olacak anlaşılan.Sizin yazınızın altında yapacağım son yorumdur bu fikirlerinizi benimsediğimden değil Kuzey Kafkasyalı oluşunuz sebebiyetiyle size olan saygımı kaybetmemek adına...
Lhashako tsey isminden vazgeçecekmisin peki ben adigeyim ve öyle kalacağım
tseygulay Lhashako ne demek bir çeçen soyadı seç!!!!Kaş yaparken göz çıkartmayalım lütfen.Sanmıyorum ki hiçbir çeçen orada en fazla zorluk çeken,savaş mağduru olan biziz yardımları biz hakediyoruz,ermeni gürcü hristiyan dolu olan Abhazyaya bu yardım hakmıdır.hem orada hiç çeçen yok ki demezdi.O yüzden biraz düşünerek konuşalım lütfen!!Abhazyadaki kardeşlerimizi düşündüğümüz kadar Çeçenleride düşünebildiğimizde,halk isimleri kullanmaktan vazgeçebildiğimizde bağımsız Kafkasyadan bahsetmeye başlayabiliriz.Herkese aynı değeri vermek lazım
Lhashako abhazyada hiçmi yoksulluk çeken müslüman kardeşin yok birde abhaz olacaksın.ama o soyadını değiştir bir çeçen soyadı seç istersen sen abhazyayı çok umursamadığın belli umursasaydın bahsettiğin ermeni problemleri için bir çaban olurdu
KUC-A Degerli hemserim Lakrba
Yasasin bagimsiz birlesik kafkasya diyebilmek icin Karadenizden hazara tüm kardeslerimize dini inanclari ne olursa olsun hepsine ayni gözle bakmak gerekir.
Allah kabul etsin kurbanini nerede kesecegin,kestirecegin senin bilecegin istir. Birakta her kes ayni hakka sahip olsun.

Haddim olmayarakta olsa senden ricam.
KAFKAS ABHAZYA DAYANISMA KOMITESI ADINA
Baskan Irfan Argun Beyin yazisini ve senin yazmis olduklarini tekrar gözden gecirmendir.

Saygilarimla.
KUC-A Degerli hemserim.
Yasasin bagimsiz birlesik kuzey kafkasya diyebilmen icin Karadenizden hazara tüm kardeslerini bir tutman gerekir.
Bagimsiz birlesik kuzey kafkasya diyebilmen icin dini inanclari ne olursa olsun tüm kardeslerinin hepsine ayni gözle bakman gerekir.ve herseyden öncede ne yazdigini , bilmen gerekir.
Kurbanini nerede kesecegin kestirecegin senin bilecegin istir.birakta herkes ayni hakka sahip olsun.
tseygulay Benzeri bir uygulamayı Kafkas Vakfıda yapmakta.Umarım her iki kurumda mümkün olduğunca ihtiyaç sahibi kardeşlerimize Kurban Bayramı vesilesiyle ulaşabilirler.İnşallah hersene bu duyarlılık diğer dernek ve vakıflarımıda da etkili hale gelirde Kuzeykafkasyanın her yeride etkili olmaya başlar.Ve umarım duyarlı insanlarımız gün geçtikçe artar.gedug'unda söylediği gibi kime gittiğinden ziyade neye hizmet ettiği önemli bencede.
lakrba
ÇOK AMA ÇOK YAZIK...

DEMEK Kİ KUZEY KAFKAS DİYASPORASININ VAZİFESİ ABHAZYA DAKİ RUM VE ERMENİ DİYASPORALARININ ET VE ETÜRÜNLERİ İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAK OLMUŞ...

ÇOK AMA ÇOK ACI, MARŞAL BAGRAMYAN TUGAYI BÜNYESİNDE GÜRCÜLER'E KARŞI AMA ASLA ABHAZYA VE ABHAZLAR İÇİN SAVAŞMAMIŞ OLAN ERMENİLER'E VE YUNANİSTAN'I ARKALARINA ALMIŞ RUMLAR'A MİHNETİ Mİ VARDI Kİ DİYASPORANIN ABHAZYA'YA KURBAN BAĞIŞLAYALIM?

HEM, YENİ RUS ÇARLIĞI'NIN ESKİ KOLONİSİ ABHAZYA'DA ÇEÇEN MÜLTECİLER OLABİLECEĞİNE KİM KANAR Kİ? HADİ BEN APTALIM AMA TÜM KUZEY KAFKASLILAR DA MI APTALLAR? ABHAZYA'DA MUTLAKA ÇEÇEN VARDIR FAKAT BUNLAR YA TOPRAĞIN ALTINDA VEYA FSB'NİN İŞKENCEHALERİNDE TOPRAK ALTINA GİRECEKLERİ GÜNÜ BEKLEMEKTEDİRLER. EĞER KADİROVCU İSELER ZATEN ONLARIN KURBAN BAĞIŞINA İHTİYAÇLARI OLABİLİR Mİ? ASIL ONLAR (KADİROVCULAR) BİZE BAĞIŞ YAPSINLAR MAFYAVİ SERVETLERİNDEN!

ASIL ŞU SORUYU SORMALI: ABHAZYA'DA RUS AMBARGOSU SAYESİNDE NE KADAR ABHAZ KALDI? ERMENİLER SİTELERİNDE ÇOKTANDIR "YENİ ERMENİSTAN" ADINI TAKMIŞLAR ABHAZYA İÇİN...

EEE... NE DE OLSA HERGÜN EV VE TOPRAK ALIP YERLEŞİYORLAR...

RUMLAR DA BÜYÜK HELEN DÜNYASININ BİR PARÇASI DİYORLAR ABHAZYA'YA...

AMA RUSLAR İÇİN ABHAZYA GÜNEY RUSYA'NIN KÜÇÜK BİR PARÇASI...

ABHAZLAR'DAN VE DİĞER KAFKASLILAR'DAN ARINDIRILDIĞINDA DAHA DA GÜZEL OLACAK... MIŞ...

HAYIR! ABHAZYA'DA KUZEY KAFKAS FEDERAL CUMHURİYETİ'NİN DAHA ÖNCE YIKMIŞ BU GÜN DE EZMEKLE MEŞGUL OLAN İNSANLIK DÜŞMANLARINA YARDIM OLAMAZ...

ATALARIMIZIN KEMİKLERİNİ SIZLATMAYALIM!

ABHAZYA'NIN GERÇEKTEN YARDIMA İHTİYACI VAR ÖNCE İSE RF DEVLETİ RUSYA İÇLERİNE AMBARGO VASITASIYLA SÜRDÜĞÜ ABHAZLARI VATANLARINA KAVUŞTURSUN...

SONRA O PİS VE KANLI ELLERİNİ VE ASKERİ ÜSLERİNİ O MÜBAREK TOPRAKLARDAN KAZIRCASINA ÇEKSİN...

ABHAZLAR'A ANCAK VE ANCAK KUZEY KAFKASLI KARDEŞLERİ YARDIM EDER GEREKTİĞİNDE DAHA ÖNCE OLDUĞU GİBİ...

VE MAALESEF BİZLER, DİYASPORA RUSLAR'I ETLE BESLEYECEK KADAR MÜREFFEH DEĞİLİZ!

AZERBAYCAN, GÜRCİSTAN VE TÜRKİYE'DEKİ ÇEÇEN SOYDAŞLARIMIZ İÇİN DÜZENLENEN KURBAN BAĞIŞ KAMPANYALARINA İŞTİRAK EDELİM, ABHAZYA'DA ÖLÜ VE ÖLMEK ÜZRE ANCKA BULUNMALARINA İZİN VERİLEN (RF TARAFINDAN) ÇEÇEN SOYDAŞLARIMIZ İÇİN DE DUA EDELİM...

MOSKOVA VE TÜM RUSYA İÇLERİNE RUS AMBARGOSU NEDENİYLE SÜRÜLEN ABHAZ HALKININ BİR AN ÖNCE VATANLARINA DÖNMESİNİ DİLEYELİM!

YAŞASIN BAĞIMSIZ VE BİRLEŞİK KUZEY KAFKASYA!
gedug Benim bildiğim kadarıyla müslüman olan kişi üzerine düşen kurban vazifeyi yapar ,ihtiyaç sahibinin müslüman olmasına bakmaz. Bu kurbanlar sadece müslümanlar faydalansın diye kesilmez. Önemli olan gerçekten ihtiyacı olanlara pay edilmesidir. Yetim olmak, yoksul olmak, savaşın içinde olmak, ambargonun içinde yaşamak, bir kuru ekmeğe talim etmek, din ve ırk ayırmaz. Bizim vazifemiz kurban kesmek kimin yediğinin hiç önemi yok. Allah kabuletsin kesenlerden. Bende kurban hakkımı bir yere bağışlayacağım ister hıristiyan, ister müslüman , ister ateist yesin. Yeterki ben yokluk içinde yaşayan bir kişinin sofrasına bir tabak et götürebileyim.
jutawhurhmal Memleketim Abhazya yüzde 90i ortodoks olan bir ulustur.Sadece türkiyeye ve suriyryr giden abhazlar musulman olmuştur.kubanla Abhazya ne alaka
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır