NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4WORED1.MP3
35305319 - Adige Heku 01.MP3
3
8
4-5-6-7

Nart Ajans Reklam

İVANOV: EN BÜYÜK SORUN ÇEÇENİSTAN'DAKİ TÜRK TERÖRİSTLER

WASHINGTON - Rusya Savunma Bakanı Sergey İvanov, Türkiye ve Rusya arasındaki en önemli sorunun Çeçenistan'daki Türkiye vatandaşı teröristler olduğunu söyledi.
14-01-2005 - 2888 kez okundu

Resmi bir ziyaret için ABD'nin başkenti Washington'da bulunan İvanov Rusya Büyükelçiliği'nde düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye ve Rusya ilişkilerinin istikrarlı bir şekilde gelişmekte olduğunu söyleyen İvanov, "Türkiye ile Rusya arasındaki en büyük sorun Çeçenistan'daki terörizme Türk vatandaşı teröristlerin katkısı. Üzülerek belirtiyorum ki Çeçenistan'da Rus güçleri tarafından öldürülen teröristlerin arasında en çok Türk asıllı teröristler var" diye konuştu.(dünyagazetesi)

Etiketler:
ivanov en büyük sorun çeçenistan türk teröristler

YORUMLAR
Dawur abhazistan....Şu senin mesajın altında geçen http://www.apsuaalashara.org/ adlı sitede neyin nesi...eğer senle bi ilgisi yoksa..bi daha yazmasan iyi olur..Onu yapanıda elime geçirirsem hiç iyi şeyler yapmayacağım bunuda bil..böle salak bi site olmas....iyi yazıları okuyamıyorum..anlasam kimbilir neler var..resimler herşeyi anlatıyo gerçide.....
abazistan Merhaba kardeş
bilirsin zamanında Abazlar Şavşat yöresinde hakimiyet kurmuşlardır.Kocaelide yaşayan bir Abaz ağabimizle konuşurken İzmitteki mezar taşlarında kendi dedelerinin taşlarını okuduğunu ve Kukhi yazdığını söyledi.Bu çok enteresandır çünkü Şavşat Cevizli köyündeki TİBET Kilisesini yaptıranın ismi Aşot Kukhidir.Aşot Oğuzların Kayı boyunun beylerinin kullandığı bir ünvandır.Zaten bu kilisede oğuzların simgesi koç heykelleri vardı.Dolayısıyla Abazların Osmanlının kurucusu kayı boyuyla bir ilgisinin olması gerek.
Abazları davalarında destekliyorum.Gürcistan Ahıska Türklerine yaptığını size de yapmaya çalışıyor ama başaramayacaktır.
Unutmayıon ki Kafkasyadaki tek çürük yumurta Gürcülerdir.
Sevgiler...
_________________
Allah Ahıska Türklerine davalarında yar ve yardımcı olsun
Murat KARAL

EVET, SONUNDA BU DA OLDU VE TÜRK AHISKALILAR ABHAZ TÜRKLERİNİN PARDON ABHAZLAR'IN YANINDA OLDUKLARINI BEYAN ETTİLER... TÜRK AHISKALI-ABHAZ ELELE, MUTLU GÜNLERE...
abazistan
Bence de en büyük sorun Sırbistan'da, Bosna-Hersek'te, Karadağ'da, Kosova'da, Sancak'ta, Voyvodina'da ve Cezayir'de paramiliter gruplar oluşturarak savaşan ortodoks hıristiyan slav gönüllü savaşçılarıdır!

Hey, IVANOV... senin annen Gürcü değil miydi? Hani, Abaşidze'yi kurtarmaya geldiğinde Gürcüce nutuk atmıştın Tiflis ve Batum'da... Sen de çok büyük bir sorunsun, ama en büyük sorun her şeyi eline yüüzne bulaştıran FSB ajanı İgor Giorgadze... R.'ün kankası...
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır