NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4-5-6-7
1
11
4SIMD.MP3
2

Nart Ajans Reklam

FOTOĞRAFLARLA DRAM

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İ.H.H), "Çeçenistan'da insan hakları ihlalleri" konulu bir fotoğraf sergisi düzenledi.
18-03-2005 - 2486 kez okundu

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İ.H.H), "Çeçenistan'da insan hakları ihlalleri" konulu bir fotoğraf sergisi düzenledi. Genellikle gazetecilerin çektikleri fotoğraflardan oluşan sergiye 21 Nisan 1996 yılında öldürülen Çeçenistan Devlet Başkanı Cevher Dudayev'in eşi Alla Dudayeva ve torunu Deni Dudayev de katıldı. 2 sene önce toplam 11 akraba olarak Azerbeycan'dan geldiklerini anlatan Dudayeva, Çeçen halkının tek yaptığının kendini savunmak ve özgürlük mücadelesini vermek olduğunu belirterek "Bizi insanlar hatırlamazsa bile zaman hatırlayacak" dedi. Cemal Reşit Rey Sergi Salonu'nda gösterilen 35 fotoğrafın açılışında İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Kafkas Çeçen Dayanışma Başkanı Aliyandır ve Kafkas Vakfı yönetim kurulundan üyeler de hazır bulundu.

'38 akrabamı yitirdim'

Serginin açılışında bulunan Alla Dudayeva, fotoğrafların Çeçenistan gerçeğini gösterdiğini söyleyerek, şöyle konuştu: "Çeçenistan tüm gücüyle savaştı.Biz kendi ülkemizi koruyoruz. Mücadelemizde kadınlar da erkekler gibi savaş veriyor. Çeçen kadınları kadar cesur olan yoktur. Çeçenistan Cumhuriteyi herşeyi kendini savunmak için yapıyor. Gözleriminin önünde insanlarımı yitirdim. Kaç kez bombalardan kurtuldum. Savaşta akrabalarımdan 38 kişiyi kaybettim. Birçoğu da işkenceyle öldü."

Etiketler:
fotoğraflarla dram

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır