NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
12
11
1
2
35WERE~1.MP3

Nart Ajans Reklam

BAĞLARBAŞI KAFKAS KÜLTÜR DERNEĞİ GECESİ

Bağlarbaşı Kafkas Kültür derneğinin Kadıköy halk eğitim merkezinde düzenlemiş olduğu etkinlik 24 aralık 2003 tarihinde gerçekleşti. Gecede Şij Rahşan Erdoğan ve Derneğin korosu sahne aldı .Ayrıntılı resimler için tiklayin Gece ile ilgili bazı izlenimlerim: saat 20.00 de başlaması gereken program 20.30 gibi başladı.Kapıda gelen misafirleri karşılayan dernek temsilcileri yoktu .Malesef katılım bence azdı 500 kişilik salon %60 kadar doluydu .5 milyon Kafkas kökenli insanın bulunduğu söylenen Türkiyede 500 kişilik bir salonun bile tam dolmaması bence üzücü bunun nedenlerini tartışmak gerekli diye düşünüyorum .Bunun dışında gece çok güzel geçti .Bu tip çalışmaların artarak devam etmesi dileğiyle. Nehuşe Bahtiyar
24-12-2003 - 7373 kez okundu

Etiketler:
bağlarbaşı kafkas kültür derneği gecesi

YORUMLAR
bahtiyar Memresmustafa söylememiş ama ben söyleyeyim istanbuldaki salonu heralde maraştaki arkadaşlar bulabilse çok daha fazlasını toplarlar bence. elbetteki çalışmaları destekliyoruz.Ama bu iletişim kopukluğuna mutlaka bir çare bulunur malum iletişim çağındayız..
memresmustafa sevgili KoCsaV!
k.maraş çerkes nüfusunun çok olduğu bir yer işin gerçeği herkes doğal ortamda günlük hayatlarında kendi kültürlerini yaşayabiliyorlar.. ben k.maraşta yıllardır dernek faaliyetleriyle uğraşıyorum. yaptığımız gecelerde içeriği çok basit olsa da ve herkes tarafından ne yapılacağı bilinse de en az o 500 kişiyi topluyorum salon 350 kişilik olduğu için 500 kişi. eğer salon 500 kişilik olsa 750 kişide girer. salon maalsef bize ait değil devletin kültür merkezi ve siz istanbul dan bahsediyorsunuz benim maraştaki topluluğum bu kadar kültürünü yaşadığı halde o salonu dolduruyorsa kaldıki metrepol bir şehirde o çerkeska ya özlem duyan insanlarımız reklamı iyi yaptığınızda dolduracaklarına eminim. keşke istanbul da yaşasaydımda bir emekte ben sarfetseydim... insan emek verirken adım atar müccadeleyi kazanmaya son bir adım kalmışsa ve o adımı da atarsa zafer onundur...
KoCsaV Evet, reklamın yeterince yapılamamasının bir gerçek ve çok önemli olduğunu sanırım hepimiz anlıyoruz , harcanan emeklere yazık olduğundan dolayı üzgünüm bir çerkes olarak...ancak Mustafa arkadaşımız İstanbul da o coğunluğu toplasında göreyim bi zahmet...Bu kadar karmaşık bir şehirde bukadar kişinin haberi olmasıda bir mucize..Madem öle o zaman o 360 kişilik salonu 700 kişilik yapında o altına inemediğiniz rakamda artsın bari..sadece Bağlarbaşı değil tüm derneklerimizin çalışmalarını destekliyoruz.....saygılar.
bahtiyar Bende aynı kanıdayım şahsen ben geceyi intenetten öğrendim bu imkanı olmayan ne yapacak bence dernekler bu tip şeyler için cep telefonuna mesaj yollamalı nuri abi eskişehirde bu işi başlattı tüm cenaze ve önemli olayları mümkün olduğunca cep lere yolluyor .Buradan kendisine ayrıca teşekkür ederim .Dernekler bunun maliyetini satacakları biletlerden hayli hayli çıkaracaktır.Diye düşünüyorum ..
memresmustafa bence katılımın azolması yeterince reklam yapılamamasından kaynaklanıyor diye düşünüyorum. ayrıca bizim milletin bir özelliği vardır dernek adına kapısına gitmediğin sürece kendilerinin gelmesi çok nadirdir. biz k. maraşta bir gece yaptığımızda biletler bir hafta önce satışa sunulsada 350 kişilik salona en az 500 kişi giriyor. ve bu rakamın altına bu zamana kadar inmemiştir.
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır