NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
2
4-5-6-7
3
4SIMD.MP3
1

Nart Ajans Reklam

ADİGE TV DÜZCE'DEYDİ

Düzce Kuzey Kafkas Kültür Derneği'nin konuk ettiği TV ekibi Bostanyeri (Şapsığ habl) Kirazlı (Tseykohabl) köyü, Bataklıçiftlik (Şhalahohabl) köyü ve Köprübaşı (Haçemziy) köyünde Düzceli Çerkeslerin sosyal ve kültürel yaşamları ile ilgili çekimler yaptı. Adige TV Ekibi Düzceliler tarafından 23 Temmuz Cumartesi günü Köprübaşı köyünde düzenlenecek olan Kafkas Festivaline davet edildi. 31 Mayıs Salı ve 1 Haziran Çarşamba günü Düzce'de bulunan Televizyon ekibi Perşembe günü Türkiye'den ayrılıyor.
03-06-2005 - 5530 kez okundu

Etiketler:
adige tv düzce

YORUMLAR
abazistan Çerkez başbakanı İstanbul'da

İstanbul, Ortadoğu'dan Balkanlar'a, Akdeniz'den Kafkasya'ya çevremizi saran coğrafyada tam anlamıyla bir cazibe merkezi. Biz kıymetini bilmesek de dünyanın gözündeki önemi tartışılmaz. Bu gerçek nedeniyle siyasetin merkezi Ankara da olsa, Türkiye'ye gelen devlet başkanları, başbakanlar İstanbul'u mutlaka programlarına alıyor.
Dün akşam Uludağ Et Lokantası ilginç bir konuğa ev sahipliği yaptı. Bu özel konuk Türkiye'ye ilk kez gelen Adige Cumhuriyeti başbakanıydı. Yani Kafkasya'daki Çerkezler'in başbakanı Asfar Hagur ülkesiyle Türkiye arasındaki ekonomik işbirliğini geliştirmek için gelmişti. Başbakanı İstanbul'a davet eden ise Elimsan Şirketler Grubu sahibi Muzaffer Avcı'ydı. Organizasyonu yapan Remzi Sandıkçı, bu girişimin önemini şöyle anlattı: "Türkiye'den bir çok işadamının Kafkasya'daki cumhuriyetlerle iş ilişkisi var. Biz bunun daha ileri taşınması için çaba gösteriyoruz. O bölgelerin bizim tecrübemize, bizim de o bölgelerdeki yatırıma ihtiyacımız var." Yemeğe katılan işadamları arasında Nusret Balkaroğlu, Hakkı Kurmel, Cengiz Gül, Cevat Bezek, Şamil Jane, Güney Soluk ve Nihat Yılmaz da vardı.
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır