NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
apsuva
10
12
4-5-6-7
35WERE~1.MP3

Nart Ajans Reklam

KAYSERİ BİR. KAFKASYA DERNEĞİ'NDEN

Kayseri Birleşik Kafkasya Derneği 15 - 30 Mayıs 2006 tarihleri arasında "Eğitim amaçlı Yardımlaşma Kermesi" vardır. Tüm Hemşehrilerimizin desteğini bekliyor ve Kermese davet ediyoruz. Açılış: 15 Mayıs 2006 Pazartesi Saat: 11:30 'da Cumhuriyet Meydanı Yeni TürkTelekom Yanı. İrt: 0352- 222 78 17 Nartajans/Kayseri
07-05-2006 - 2276 kez okundu

Etiketler:
kayseri bir kafkasya derneği

YORUMLAR
HayMarja Kayseri bir. kafkasya derneğini tenzih ederek söylüyorum.verilen tepkiler birazda toplumsal hafıza ile ilgili oluyor.Kafkasya ile alakalı konularda dçb,21 mayıs,nalçık olayları vsaire kayseriden gelen tepkiler pekte can alıcı olmuyor hatta bazende çok sırıtıyor (Kayseri derneği nalçık bildirisi,rusyayı çeçen terörizmine karşı işbirliğine çağırmak gibi vesaire) bunu şuna bağlamak lazım kayseri kabardeylerinin büyük çoğunluğunun kayseriye gelişleri kuzeybatıkafkasyada (sapsug,abzeh,cemguy,bjedug,vubıh) olduğu gibi silahla,baskıyla kuvvetle ve kırımla olmadı daha çok pşı ve workların bazı kaygıları ile sukunetle gerçekleşti.böyle olunca toplumsal hafıza ve atalardan anlatılanlar kan,vahşet,kırım gibi insan hafızasından çıkmayacak argumanlarla olmamıştır. bu nedenle Kayseriden özelikle Rusyaya ve işbirlikçi unsurlara karşı sert açıklamar duymak özelikle kayseri derneğinden ve internet gençliğinden pek mümkün değil.bu yazılanlarda yanlışlar olabilir,düzelten olursa memnun olurum.
sedat DÇB de neymiş Nalmes gösterisi ve Kermes düzenlemek gibi Ulvi faaliyetler varken şimdi tepki gösteripte kötü mü olsunlar :)
Gubaada Dünya Çerkes Birliği istanbul toplantısı Kayseri Birleşik Kafkasya Derneği'nin ilgi alanına girmiyor mu?
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır