NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
10
11
2
8
12

Nart Ajans Reklam

DEĞERLİ HEMŞERİLERİMİZ.

Değerli Hemşerilerimiz. Şahsıma ve Sitemize gelen mesajlar sonucunda Nartajans aşağıdaki açıklamayı yapmak durumunda kalmıştır. 28.Mayıs 2006 tarihinde iki şenlik yapılmıştır.Birisi Balıkesir Susurluk'a bağlı Aziziye,diğeri Manisa Saruhanlı'ya bağlı Çerkes Osmaniye şenlikleri. Nartajans günler öncesinden iki ekipmanla her iki şenlikte'de yerini almak üzere hazırlıklarını yapmıştır.Her iki şenliğin yönetim ve organizasyon kuruluna resmi olarak başvurarak katılmak istediğimizi,katılımcı olarak geldiğimizde yapacaklarımızı detaylı olarak bildirdik.
30-05-2006 - 2395 kez okundu

Nartajans katıldığı etkinliklerde,şu çalışmalarıda yapmaktadır. 1.Şenlik öncesinde Sitemizde ve kendi bünyesindeki 3500 Sms abonesine duyuru ve çağrı yaparak katılımı çoğaltmak. 2.Tüm şenlikleri baştan sona profosyenel bir ekiple kamera,fotoğraf çekimlerini yapıp arşiv oluşturmak. 3.Bu çekimleri hemen kurgulayıp şenlik organizasyon kuruluna yollayıp,dağıtımını sağlamak ve her derneklerimizin arşivleri için güncel meteryal,hemde bunları alanlar kanaliyla derneklerimize ekonomik katkılar sağlamak. 4.Etkinliklerden hemen sonra,etkinliklerle ilgili görüntüleri sitemizde yayınlayarak,kültürümüzü yaygınlaştırıp,yaşatmak misyonunu diri tutmak. 5.Tüm şenliklerin sonunda organizasyonu yapan derneklere bağışta bulunurak ekonomik katkı yapmak. 6.Bu şenliklere katıldığımızda,kültürümüzle ilgili stantlar oluşturmak ve insanlarımıza bunların temini için olanaklar sunmak.Tüm bunları Güney Marmara şenlik komitesine de,başvuruda bulunup,bildirdik ve katılım için onay bekledik.Şenliğe üç gün kala,yaptığımız bir telofon görüşmesinde aldığımız yanıt aynen şu cümle oldu. ''Bu saydıklarımızın hepsini biz zaten yapıyoruz.Orjinalı varken taklitlerini neden kullanalım.'' Kerameti kendinden menkul bu cümlenin yorumunu siz değerli hemşerilerimize bırakıyoruz.Nartajans,kendi alanında bir ilki gerçekleştirmiş,kültürümüzü yaygınlaştırmak,yaşatmak ve korumak misyonunu yüklenmiş,bunu olabildiğince iyi yapmaya çalışan bir yapıdır. Hem yurt içinden,hem yurt dışından binlerce izleyeni ile bir gönül bağı oluşturmuş ve yeni projeler üreterek kendine farklı açılımlarda bulunmayı ilke edinmiştir.Toplumumuza ve kültürümüze yapılan en küçük bir katkıyı bile övgüyle karşıladık.ve destekledik bundan gurur duyuyoruz. Biz küçük olanaklarımız ama dev yüreğimizle yolumuza devam ediyoruz.Zaman zaman küçük yol kazalarına uğrarız bu yolculuğumuz hiç bitmez.ve şunuda iyi biliriz.Yaşamda herkes kendi gücünün tadına varmak ister.Ama kimileri işin özünü kavramadan,Nartajans'a,siz katılamazsınız demeyi bir güç gösterisi,kendisine verilmiş bir hak olarak görür,bu tavrı benimser,Nartajans gibi kimileride kolları ve yüreği daha büyük olduğu için herkesi kucaklar ve şemsiyesinde fırtınalı ,yağmurlu havalarda herkes için bir yer açar... SAYGILARIMIZLA NARTAJANS NEHUŞE Nuri TANDOĞDU

Etiketler:
değerli hemşerilerimiz

YORUMLAR
kazencKeRiM Güney Marmara şenlik komitesini yapmış olduğu düşüncesizlikten dolayı kınıyorum..bizim büyüklerimiz kültürümüze sahip çıkmamız için bize yardımcı oalcakları yerde neler yapıyorlarmış.nuri abiye bu olayı bizimle paylaştığı için teşekkür ederim...
cerkez_mkt Selamlar Nuri abi ve diger Nartajans çalışanları bende Susurluk'ta şenlikteydim.Sizlerin gelmesini de dort gozle bekledim ama gelmediniz.Boyle bir şeyin oldugunu tahmin etmiştim.Bir şeylere emek veren insanlara boyle davranırsak onlarıda kaybederiz.Sonra biz neden asimile oluyoruz,dilimizi niye unutuyoruz die çok duşunuruz...Nuri abim ve diger Nartajans çalışanları ben ve sanıyorum birçok kişi sizinle...Keşke sizde olsaydınız...
Bedef Güney Marmara Kafkas Şenliğine katılmak isteyen Nartajans yetkilileri ellerindeki mataryelerin bir listesini organize komitesindeki derneklere ulaştırdılar buraya kadar yanlış olan hiç bir şey yok fakat yanlış olan başvurunun çok geç yapılmasıydı.Yani Nuri beyin de yazısında saydığı tüm işlemler zaten organize dernekler tarafından sağlanmıştı. Bunun için ayrıca birilerinin gelmesine gerek yoktu,ayrıca bursadan genç bir arkadaşımızda stand açarak elinde mataryelleri konuklarla paylaştılar. Yapılan her açıklama yazılan herşey özellikle internet ortamında yapılıyorsa bu söylemler çok fazla kırıcı oluyor. Gerekli tüm nedenler açıklanmasına rağmen sadece size ihtiyaç yok gibi bir cümleyi baz almak çok saçma. Bir ikinci konuda orada girş ücreti 2 ytl idi ve vermek zorunlu değildi ki çoğu kişidende özellikle gençlerimizden alınmamıştır. Girişten toplanan parayla hesaplanan tahmini gelen kişi sayısı 3000 in üzerinde. Lütfen eleştiri yaparken ne olduğunu iyi araştırıp ardından eleştiri yapılsın. ve mümkünse bu eleştiriler internet ortamında değil yüzümüze yapılsın.

Tızeretlağun...
abrek Şahsen ben susurluktaki organizasyona katıldım fakat orginal bir organizasyon göremedim.

Bir kere yakıcı güneş altına konulmuş sandalyelere oturupta program izlenmez. Organizatörler nasıl ki para toplamak için koca arazinin etrafını çevirip muhafızlar koymayı biliyorlarsa, nasılki ihaleye girmeden köfte satanları takip etmeyi biliyorlarsa aynı şekilde güneşten insanların korunmasını sağlayacak önlemleride düşünmüş olmaları gerekirdi.

Şahsen istanbuldan kalkıp programa katılmamdan dolayı pişman olmamamın tek nedeni Aziziye Köylü hemşehrilerimiz. Onların misafirperverliği tek teselli kaynağımız.

zeyneb Nuri bey sizi ve ekibinizin kültürel katkı ve cabalarını büyük bir gururla izliyoruz.Yapılan tavrı ve söylemi tasvip etmediğim gibi çok yakışıksız buldum.Dileriz zamanla onlarda sizi ve emeğinizi görürr takdir ederler.Biz yani internetten takip eden henüz tanışmamış olsakta üyeler olarak cabanızı takdir ediyor daha basarılı günlerde görüşmeyi diliyorum.
gutej Sevgili Can Kardeşim Nuri;
Haketmediğin hitaplara muhatap olduğun için üzüldüm ama unutmaki şu ifade için (‘'Bu saydıklarımızın hepsini biz zaten yapıyoruz.Orjinalı varken taklitlerini neden kullanalım.'') elbet birgün üzülecek ve ben ne yaptım diyeceklerdir. Moralini bozma hayat devam ediyor.
gut'e Nejat...
janserey77 Merhaba.Ben Nuri Abim ve ekipinin yaptığı çalışmaları sonuna kadar destekliyorum.Nuri Abimin yukarda yazısında belirttiği gibi onlar yurt içi ve yurtdışında bütün çerkesleri kucaklıyor ve değer veriyorlar.Bunun en güzel örneğini ben yaşadım ve yaşamaktayım.Ben Nuri Abim sayesinde cesaret kazandım ve çerkesliğimi yaşayabilmek dahası kültürümü öğrenebilmek için kendisinden büyük bir güç aldım .Kendimi , çerkesliğimi öğrenebilmek adına güçsüz ve ümitsiz hissettiğim en kötü anımda abim bana destek olmuş ve beni motive etmiştir.Şuan o kadar çok şey öğrendimki.Halada öğrenmekteyim bu benim için bir dönüm noktası oldu.Ve NURİ ABİME ne kadar teşekkür etsem azdır.Ben bu yazıyı okuduğumda fazlasıyla üzüldüm.Çünki bazı çerkes sitelerinide takip ediyorum içlerinde en güzel ve en titiz, amacına yönelik çalışmasını kendi çizdikleri doğru yolda yürüten sitedir NARTAJANS.Ben bütün NARTAJANS ekipiyle gurur duyuyorum ve bu sözleri söyleyenlere iyi niyetimi kullanarak bir anlık gafletle bunları söylemişlerdir diyorum.Zira siteyi daha dikkatli takip ederlerse bunu kendileride farkedeceklerdir.NURİ ABİCİM TEKRAR GÖNÜLDEN TEŞEKKÜRLER VE SONUNA KADAR DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİM BEN SANA VE TÜM NARTAJANS ÇALIŞANLARINA.

JANSEREY77
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır