NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
3
4-5-6-7
10
35305319 - Adige Heku 01.MP3
12

Nart Ajans Reklam

VEFAT

İNEGÖL'E BAĞLI KESTANE ALAN KÖYÜNDE 22.TEMMUZ 2006 CUMARTESİ GECESİ YAPILAN SÜNNET DÜĞÜNÜNDE O KADAR UYARILARA RAĞMEN VE DÜZCEDE BÖLGE DERNEKLERİNİN VE SAYIN APDÜLLATİF ŞENER'İN KATILIMLARIYLA ALINAN KARARLA ÇERKES DÜĞÜNLERİNDE SİLAH ATMAMA KARARI ALINMIŞTI.MAALESEF BUNA DÜN AKŞAM UYULMADI VE ONON SONUCUNDA 20 YAŞINDA GENCECİK BİR KIZIMIZI KAZA SONOCU KAYBETTİK.
23-07-2006 - 3046 kez okundu

AKOY TAYFUR YILMAZ'IN KIZI SEZiN YILMAZ ELiM KAZA SONUCU VEFAT ETTi CENAZESi YARIN PAZARTESi ÖGLE RÜSTiYE KÖYÜNDE DEFNEDiLECEK iRT TEL:05057160099

Etiketler:
vefat

YORUMLAR
muharreM_ içen birisi olarak çerkesler alkoliktir demem söz konusu değil zaten. önemli olan içmek, silah atmak vs değil, bunları çerkes gibi yapabilmektir. ölçülü olabilmektir.

ayrıca alkol almadan kişi bu kazaya neden olduysa o daha vahim..saygılar.
nihatacar güzel kardeşim söyledilerinin özüne katılıyorum.hepimizi çok üzen bu olaya sebebiyet veren cahile gerekli olan cezanın verilmesini ,stiyorum.ama içip içip bunu yaptın demek yanlış. biz çerkesler alkolik değiliz.sanıyorum istanbul gazetelerinden birinin yazdığı bir haber seni yanılttı.allah sezin e rahmet eylesin.inşaallah bu son olur.selamlar sevgiler
nihatacar güzel kardeşim söyledilerinin özüne katılıyorum.hepimizi çok üzen bu olaya sebebiyet veren cahile gerekli olan cezanın verilmesini ,stiyorum.ama içip içip bunu yaptın demek yanlış. biz çerkesler alkolik değiliz.sanıyorum istanbul gazetelerinden birinin yazdığı bir haber seni yanılttı.allah sezin e rahmet eylesin.inşaallah bu son olur.selamlar sevgiler
muharreM_ Demek ki bu işin Çerkesi, Türkü, Kürdü yokmuş. Ahmaklığın ırkı dili kültürü aynı.

İçip içip kadınların çocukların arasında düğün yerinde sağa sola ateş etmek neyin nesi, neyin gösterişi ? Neyi ispat ediyosun ? Çok meraklıysan yada krize girdiysen git 500 mt ilerde ateş et. Hatta köylerde silah atmak için dört tarafı kapalı mekanlar hazırlansın. Kurtlarını dökmek isteyen dolsun içeri. Yani en azından devlet bu olaya el koyana kadar toplumun kendi namına bir şeyler yapması gerek artık. Bu ölüm şekli gerçekten çok saçma ve acı. Bu gencecik insan bunu hak etmiyordu. Yazık.
aldar Allah rahmet eylesin.
Bu tür şeylerin Çerkes düğünlerinde olacağını hiç düşünmezdim bile.Demek sorumsuz insanlar bizde de çok var.
Adyghe Allah (C.C) vefat eden kardeşimize rahmet eylesin. Ailesine ve yakınlarına sabırlar versin.

Tahminim silahı kullanan kişi alkollüdür. Yaık olmuş kardeşimize...
gutej Toplumu derinden yaralayan böylesi olaylara mahal vermemenin tek yolu, koyulan kurallara harfiyen uymaktan geçiyor. Toplumumuzun karakter olarak bu kurallara uyacak nitelikte olduğunu düşünmek istiyorum. Boşluk ve sahipsizlik olunca hiç umulmadık anda ölümler ve yaralanmalar meydana geliyor. Rahmet diliyorum Ailesinin ve yakınlarının Başı sağolsun.
Kojege Allah rahmet eylesin, ailesine ve yakınlarına sabır versin..cok üzücü bir olay..
mamat Allah acılı aileye sabırlar versin, Allah kardeşimizin mekanını cennet eylesin
jansetkaf İnanılır gibi degil çok üzüldüm. Allah anne-babası ve tüm sevdiklerine sabırlar versin. Gencecik insanlar ölüyor ya da sakat kalıyor ateş düştüğü yeri yakıyor.
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır