NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
4SIMD.MP3
12
10
3

Nart Ajans Reklam

DÜZCE'DE ÇEÇENİSTAN İÇİN RESİM SERGİSİ.

Çeçenistan'daki dram! Düzce İnsanı Yardım derneği içerisinde bulunduğumuz haftanın Çeçenistan haftası olarak ilan edilmesi nedeniyle bir resim sergisi düzenledi. Çeçenistan'daki dram dünya gündeminde tutulmaya çalışılıyor. Çeçenistan'da 1994 de başlayan ve halen devam eden savaşın tekrar dünya gündemine gelmesi ve yaşanan dramın son bulmasını amaçlayan Düzce İnsanı Yardım Derneği içerisinde bulunduğumuz haftanın Çeçenistan haftası olarak ilan edilmesi nedeniyle bir resim sergisi düzenledi. halkın ilgi ile izlediği resim sergisinde Çeçenistan da yaşanan dram resimlerle anlatılmaya çalışılıyor. Düzce İnsani Yardım Derneği Başkanı Murat Kavakdan, Çeçenistanda 13 seneden beri süren bir savaş olduğunu belirterek bu savaş 1994'de başladı. Dünya bu savaşla ilgileniyordu . Ancak uzun sürmesi ve araya başka afetler ve savaşlar girmesi nedeniyle unutuldu. Bizde insanı yardım derneği olarak bir resim sergisi hazırladık. Bu hafta Çeçenistan haftası ilan edildi. Bu hafta kapsamında bizde etkinlikler düzenledik ve yaşanan dramı tekrar gündeme getirmeye çalışıyoruz dedi. Şu ana kadar Çeçenistan da yüzbinlerce insan şehit oldu diyen Kavakdan insanların bir kısmı yetim bir kısmı dul kaldı ve bu dram devam ediyor. Türkiye hükümeti pek olumlu bir tavır içerisinde değil. Bu konuda olumlu bir tavır görmedik. Yaşananları görmezden gelmekle bir yere varılamaz dedi. Düzce İnsani Yardım Derneği etkinlik kapsamında 9 aralık cumartesi günü saat 19:00 da bir konferans verecek. Kaynak:ÖncüRTV
05-12-2006 - 3188 kez okundu

Etiketler:
düzce çeçenistan için resim sergisi

YORUMLAR
janserey77 Merhaba.Düzce bağlantısı olan bir adige olarak Düzce İnsani Yardım Derneği ni bu faaliyetinden dolayı kutluyorum.
Türkiye nin yüzünü avrupa ya çevirdiği bu son zamanlarda Kafkaslar ve Çeçenistandaki olaylara ve insanların içinde bulundukları duruma dikkatleri çekmek gerektiğini düşünüyorum.Umarım bu etkinlikten istenilen sonuca ulaşılır.
Beni özellikle sanatsal olarak buna katılmayı düşünmeniz mutlu etti.Eğer daha önce böyle bir etkinlikten haberdar olsaydım bir resimle bende katılmayı çok isterdim.Malesef ortamda olmadığım için bu faaliyetlerden haberdar olamıyorum.Ancak son aşamada haberim olduğu için katılamıyorum.
Evet Düzce yi bu konulara göstermiş oldukları hassasiyetten ve çabadan ötürü destekliyorum.
Bu yönde çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Janserey77
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır