NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
35305319 - Adige Nise 15.MP3
4SIMD.MP3
1
3

Nart Ajans Reklam

MUZAFFER TEKİN'İN ÇERKES FİŞLEMESİ

Ümraniye'de bir gecekonduda bulunan el bombalarıyla ilgili soruşturmada tutuklanan emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin'in, AK Parti aleyhine dosyalar hazırladığı, 'fişleme niteliğindeki bilgileri, TSK'dan bir komutana gönderdiği görüldü
25-06-2007 - 2921 kez okundu

Ümraniye'deki bir gecekonduda elegeçirilen el bombalarıyla ilgili yürütülen soruşturmada tutuklanan Muzaffer Tekin'in bilgisayarından, Ergenekon yapılanmasının ayrıntıları çıktı.

İstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nin yürüttüğü operasyon kapsamında, Muzaffer Tekin'in Kadıköy Osmanağa Mahallesi'de, kurşun levhalarla kaplanan evinden mahkeme kararıyla alınan bilgisayarı incelemeye alındı. Bilgisayarda şifreyle girilen özel dosyalarda, TSK'de 2003'ten bu yana yapılan atamaların listesi bulundu. Tekin'in, 'Son olaylar ve Ak Parti' başlığı altında yaptığı çalışmaları, TSK'da bir komutana gönderdiği görüldü.

El konulan bilgisayar ve dökümanlardan çıkan bilgilere göre, Tekin ve arkadaşlarının, Ak Parti aleyhinde dosyalar hazırladığı, çoğu 'fişleme' ve birilerine servis yapıldığı izlenimi veren belgelere rastlandı. Tekin'in ayrıca, 22 Temmuz'da yapılacak olan genel seçimlerde Ak Parti'den aday olan isimlerin karşılarına, "İlahiyatçı profesör, sağlam biridir, yanlış birisi, adi bir adamdır, anası Çerkez, çok zengin, tanırsınız" gibi notlar düştüğü görüldü.

ÖRGÜTÜN ŞEMASI ÇIKTI

Tekin'in evinde yapılan aramada ele geçirilen belgelerde ise devletin yeniden yapılandırılmasına (Ergenekon) dair belgeler elegeçirildi. 'Devletin yeniden yapılanması için öneriler', 'Master plan ön çalışması' ibareli kitapçığın 'Amaç ve kapsam' bölümünde, yeni bir teşkilat yapısı oluşturma ve uygulamaların temel hareket noktasının, 'Master Plan' çalışmasına ışık tutmak amacı taşıdığı belirtiliyor.

'Amacımız nedir' başlığı altında, 'Tam bağımsız, milli devleti yeniden yapılandırmak' başlığı altında, bunu gerçekleştirmek için öneriler sıralanıyor.

Kitapçığın 'Amaca götürecek araçlar' başlığı altında ise şu ifadeler dikkat çekiyor: "Henüz örgütlü değiliz, yol haritamızı çizmiş değiliz, parasal gücümüz yok, medya kontrolümüz zayıf. Büyük Ortadoğu Projesi eylem halinde. İsrail devletinin kutsal topraklar projesi var. Askeri gücümüz küçümsenemez. Henüz milli ruhumuz ölmedi."

YAPILANMA İÇİN MODEL ÖNERİSİ

Kitapçıkta, örgütün yapılanması ise şöyle anlatılıyor: Henüz yolun başlangıcında olan bizler sahip olduğumuz imkanları bir elma çekirdeği olarak algılamalıyız. Görünmeyen yapılanmamızı 'planlama ve yürütme' grubu ve ona bağlı 'alt birimler' olarak tesis etmeliyiz. Yapılanma 2 başlığı altında 'Planlama ve Yürütme Kurulu' alt başlığı ile örgütün merkez komitesi tanımlanıyor. Kısaca PYK olarak adlandırılan kurulan örgütün en üst biriminin görevleri ise şu şekilde tanımlanıyor. "PYK teşkilatın en üst birimidir. PYK devletin ve milletin bekası, yurt içinde ve yurtdışında milli menfaatlerin savunulması, ulusal devlet anlayışı içinde kısa, orta ve uzun vadeli devlet politikalarının belirlenmesi, devlette devamlılığın sağlanması, milli şeceresinden gelen değerlerin milli şuura dönüştürülerek dünya devletleri arasında ticari kültürel ve teknolojik öncü konumuna gelebilme için devletin yeniden yapılanmasını temin amaçlı örgütlenme ve eylem faaliyetlerinden sorumlu birimidir"

Kod isimler kullanılacak!

'Yapılanmanın temel felsefesi' alt başlığı altında, "Dinamikleri bilinmeyen bir işin stratejileri kurulamaz. Bu nedenle tüm uygulamalarımızda ülkenin genelinde sosyal, ekonomik, askeri, teknolojik ve tüm diğer yapılarımızın temel dinamiklerini detayları ile bilmek ve bu bilgilere sahip olabilmek içinde derinden izlemek şeması içinde olmak zorundayız. Bu yüzden yapılanmamızı tümden gelen değil tümevarım sistem içerisinde kurmalıyız. PYK'nın alt birimleri vardır. Alt kurul Başkan ve alt birim temsilcilerinden oluşur. +21 isimleri kesinlikle gizlidir ve deklere edilemez. Kod isimleri

kullanırlar. Toplu seyahat etmezler. Toplantıları gizlidir" şeklinde tanımlanıyor. Örgütün alt birimleri ise şöyle sıralanıyor: Genel sekretarya, ticari ve sanayi, ekonomi, hukuk, siyasi eğitim, teknoloji, kültür sanat, milli savunma/askeri güçlerimizle ilintili faaliyetlerden sorumlu birim, içişleri/emniyet/istihbarat faaliyetlerinden sorumlu birim, spor ve gençlik, sağlık, diyanet ve dini teşkilat birimleri. Örgütün hedefi ise "Bir siyasi parti oluşturarak veya bir siyasi partyi elegeçirerek, siyasi tanıtım faaliyetlerinde bulunmak, seçimlere hazırlanmak ve iktidar olmak" olarak tanımlanıyor.

Bombaların bulunduğu evde de kaldı

Emekli yüzbaşı Muzaffer Tekin'in Ümraniye'de el bombalarının bulunduğu evi bir süre ikamet olarak kullandığı ileri sürüldü. Tekin'in gecekonduda, yakalanmadan 15 gün kadar önce ikamet ettiği bilgisine ulaşıldı. Evde yapılan aramada, çatı katındaki gizli bölmede üzerinde üzerinde mühimmat istif kartı bulunan haki yeşil renkli kasa içinde 18 adet MKE yapımı el bombası, MKE yapımı el bombalarına ait kutu içinde 18 adet fünye, DM41 NATO standartı tabir edilen 7 adet el bombası ve iki adet Alman el bombası elegeçirildi. Muzaffer Tekin'in İstanbul terörle Mücadele Şubesi tarafından yapılan sorgulamasında kendisine yöneltilen 25 sorunun sadece 4'üne yanıt verdiği, diğer sorulara yanıt vermeyip susma hakkını kullandığı görüldü. Tekin kendisi ve aile fertleri hakkında kanuni işlem yapılıp yapılmadığı sorusuna, "Yapılmadı", "Herhangi bir sendika, dernek ve benzeri kuruluşa üyeliğiniz var mı" sorusuna "Yok", "Herhangi bir terör örgütüne üyeliğiniz var mı" sorusuna da "Herhangi bir terör örgütüne üyeliğim yoktur", "TC'nin mevcut anayasal düzenini kabul ediyor musunuz" sorusuna ise "Evet kabul ediyorum" yanıtını verdiği görüldü.

Yeni Şafak

Etiketler:
muzaffer tekin çerkes fişlemesi

YORUMLAR
emgal Tam da yazın sıcak günlerinde ortalığında karmaşıklıktan neoldugu belli olmadığı bir zamanda böyle haberlerin belli çevrelere hizmetinden başka bir şeyi yok . Abziyarizi
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır