NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4SIMD.MP3
4WORED1.MP3
3
35305319 - Adige Nise 15.MP3
8

Nart Ajans Reklam

SEÇİMLER VE ÇERKESLER

Sahte vekaletle pazarlamacılık yapmaya dolandırıcılık denir. Benzer şekilde, hiçbir somut yetkiye sahip olmayan bir kliğin, Çerkes oylarını oraya buraya pazarlamaya çalışması da bundan farklı bir şey değil. Kendi hesabıma baştan konuşayım; Ufuk Uras ve Baskın Oran'ı, -sadece zorda kalırsam- meclise giren 180 ulusalcı faşiste karşı tercih edebilirdim. Yoksa, halkın bir kısmını dinci-minci diye itip kakanlara oy verecek kadar "ilerici ve sosyalist" bir zihniyete sahip değilim. Evet, bu tabiri tv'de Uras'ın ağzından defalarca duydum. Böyle konuşan biri "Çerkesler'e devlet vaat etse" benden yana havasını alır. Beyefendi, homoseksüellere gösterdiği şefkati dindarlara göstermeyecek, ben de kalkıp ona oy vereceğim? Bu işler o kadar basit değil. Önce insanları kültürleriyle olduğu kadar, inançlarıyla da kabul edebilecek kadar yüreklerinin geniş olduğunu bir göstersinler hele.
13-08-2007 - 2647 kez okundu

Uzatmayayım...Abhaz Komitesi ve DÇP tarafından karşılıklı yayınlanan iki bildiri de bence çok tutarsız.- Birincisi, Baskın Oran ve Ufuk Uras'a verilen Çerkes oylarının sayısı meçhuldür. Kaf-Fed ve DÇP mensupları bu isimlere oy verdi diyebilirsiniz, fakat Çerkesler Oran ve Uras'a oy verdi diyemezsiniz. Kabine girdikten sonra kimin kime oy verdiğini bir Allah bilir, bir de mührü basan. Gerisi boş laf..

Zaten Oran da anlamıştır herhalde kendisine oy vaat edenlerin arkasında kitle-mitle olmadığını.(Bana da kalırsa o oyların kahir ekseriyeti Kürtler, sosyalistler ve gaylere ait. Çerkes oylarının katkısı ikisine toplam 1-2 bini geçmez.).- * Teşhis yanlış; Türkiye'de "şöven milliyetçi ve dinci kutuplaşma" diye bir şey yok; ama işine geldiği için böyle göstermek isteyen bir "azgın azınlık" var. Doğrusu, bir tarafta kendini her şeyin sahibi gören ve oyun devam ederken bile kuralları lehine değiştirebilecek kadar gözü dönmüş, militarist, sahtekar bürokratlar, sahtekar hukukçular ile sahtekar siyasetçilerden oluşan inkarcı bir oligarşi; diğer tarafta halkın görevlendirmesiyle sistemi bu şebekenin elinden kurtarmaya çalışan yerli güçler var. Tablo budur.- * Durumu "Şöven milliyetçi ve dinci kutuplaşma" olarak ortaya koyanlar bilerek veya bilmeyerek bu azgın şebekenin piyonu durumuna düşmüşlerdir. Darbeci azınlığın zorbalığını ve hukuksuzluğunu teşhis edemeyenlerin kendilerini demokrat olarak tanımlamalarına ancak gülünür.

Böyle demokratlıkla "evlere şenlik" olur ancak, "demokrasi şenliği" değil.- * "Kafkas Dernekleri Federasyonu "İstanbul'da Baskın Oran'ı, diğer illerde ise çeşitli partilerden aday olan Çerkeslerden seçilme şansı bulunanları destekleme" kararı almışmış. .

Yani, Baskın Oran dışında "şöven milliyetçi ve dinci" partilerin listelerindeki Çerkes adayları desteklemiş Kaf-Fed. Peki adayların genlerine bakılarak verilen bu destekten sonra, DÇP'na göre (toplumu kategorize etmeye bayıldıkları için soruyorum) Kaf-Fed'e hangi sıfatı hak ediyor acaba? Açıkça, Kaf-Fed'e de şövenist diyebilir misiniz?* Geçmişte Abhaz Komitesi'nin sekreterliğini yapan ve başından beri DÇP nin başını çekenlerden sayın Babakuş, o günlerde bazı kurumları kendi başına kaleme aldığı bildirilerle aforoz etmeye çalışırken, kendisine komite üyelerinin bu bildirilerden haberdar olmadığı hatırlatıldığında, "sekreterin kimseye danışmadan bildiri yayınlama yetkisinin olduğunu" iddia etmişti. Şimdi ise -Babakuş tarafından kaleme alındığını sandığım- bu DÇP bildirisinde, sekreterde olduğu savunulan yetkinin Başkana layık görülmemesini nasıl yorumlamamız gerekir?

Statükocuların "367 oy oyunu"na ne kadar benziyor: "işime nasıl geliyorsa geçerli kural da odur."Komite bildirisine gelince:- Birincisi seçim bittikten sonra böyle bir bildirinin yayınlanması, doğal olarak sipariş olduğunu düşündürtmüş ve maç bittikten sonra sahaya inmek komiteyi gülünç duruma düşürmüştür.- - İkincisi, Kaf-Fed'in, Baskın Oran'a verdiği açık destek ortadayken sadece DÇP'nun hedef tahtasına oturtulması, ya açıklamanın samimi olmayıp DÇP'na dayak atmak için fırsat kollandığını, ya da camiadan kopuk olunduğunu gösterir ki ikiside komiteyi tezyif eder.- * Ama komitenin çelişkili açıklamasındaki şu tespit çok doğru: "Bu vatandaşlar diğer tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gibi kendi hür iradeleriyle oylarını kullanmakta, istedikleri parti ya da ideolojilere oy verebilmekteler ve bugüne kadar da böyle olmuştur."- Peki Çerkesler kime oy verdiAdapazarı, Kayseri, Düzce, Samsun, Çorum v.d. Çerkes yerleşiminin yoğun olduğu yerlerdeki oy oranlarına bakarsanız Çerkeslerin kime oy verdiğini rahatlıkla görebilirsiniz.

Milli iradeye saygı gösteriyor halkımızı gönülden selamlıyorum.(A)Kuşba Erol

Etiketler:
seçimler ve çerkesler

YORUMLAR
Lhashako sen nereye oy verdin peki?senin istediğini hangi çerkes örgütü söylüyor peki? sen bu dünyada boşuna yaşıyor ve fazladan havamızı ve suyumuzu tüketiyorsun zaten bu zekayla çokda yaşamazsın sen.kuşların peşine fazla takılma sonra düşer başını bir yerlere vurursun
emgal Herkesin kendine göre aklı ve fikri vardır ona göre davranırlar , yalnız bir karar verirlersede onun mutlaka bir bedeli vardır ve onu ödemek zorunda kalır . Abziyarizi
czerkez demokratik cerkes platformu, jineps, kaf-fed, kaf-der, dcb, abhaz ve cecen komiteleri gibi hilkat garibesi ve organize isler yuruten odaklar 7 milyon oldugunu iddia ettikleri kafkas kokenlileri temsil edemiyor olduklari icin bu secim saklabanligina bas vurma acziyetini de sonunda gosterdiler...

turkiye'de yasayan ve ben kafkas kokenliyim diyerek kendini ifade eden insanlar ne dunya gorusleri, ne kafkasya'ya bakislari, ne hayati algilama bicimleri ne de evlenirken es secme kriterleri yani hic bir seyleri bu hilkat garibesi odaklarla baglantili degildir...

erol karayel beyi bu tasi gedigine oturtan yazisindan dolayi tebrik ediyorum...
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır