NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
apsuva
12
4WORED1.MP3
9
10

Nart Ajans Reklam

ÇERKEZLİK KRİTERİ BOZULMADI

Nazım Ekren de Abdüllatif Şener gibi Çerkez kökenli. İşte ekonominin yeni patronları... 60. Hükümet'te ekonomi bakanları arasında koordinasyonu Nazım Ekren yapacak. Mehmet Şimşek ise Hazine'nin başına geçecek ANKARA - 60. AK Parti Hükümeti'nde bir önceki kabineye oranla 3 yeni isim bakan olarak görev aldı. Yeni hükümette ekonominin koordinatörlüğünden sorumlu Başbakan Yardımcılığı görevine, parti içinde "Nazım Hoca" olarak bilinen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nazım Ekren atandı.
30-08-2007 - 3055 kez okundu'ÇERKEZLİK KRİTERİ' BOZULMADI

Şener gibi "Çerkez kökenli" olan Ekren, Başbakan Erdoğan'ın, ekonomi konusunda en çok güvendiği kurmayların başında geliyor. Babacan'ın Dışişleri Bakanlığı'na kaydırılmasıyla birlikte boşalan Devlet Bakanlığı'na ise Merrill Lynch'ten transfer edilen Mehmet Şimşek atandı. Merkez Bankası'na Başkan Yardımcısı olarak atanmak istenen Şimşek, Cumhurbaşkanı Sezer'in vetosu nedeniyle, başkan yardımcısı olamamıştı.

Nazım Ekren (Devlet Bakanı) -Ekonomiyi artık o koordine edecek

TÜRKİYE Cumhuriyeti'nin 60. Hükümeti'nde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Nazım Ekren, 1956 yılında İstanbul'da doğdu. Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'ni bitiren Ekren, doktorasını Uludağ Üniversitesi'nde uluslararası bankacılık konusunda tamamladı. Marmara Üniversitesi'nde iktisat teorisi çalışmasıyla Doçent Doktor olan Ekren, Manchester Business School'da da 'Gelişen Ülke Bankalarının Uluslararası Faaliyetleri' projesinde yönetici olarak bulundu. Ekren, Marmara Üniversitesi'nde uygulamalı iktisat alanında Profesör Doktor oldu. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Müdürlüğü görevinden sonra yeminli mali müşavir olarak da çalışan Nazım Ekren, Türkiye Vakıflar Bankası Genel Müdürlüğü görevinin ardından, uygulamalı iktisat ve bankacılık konularında eğitim ve yönetim danışmanı olarak da çalıştı.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=34209&cat=110&dt=2007/08/30

Etiketler:
çerkezlik kriteri bozulmadı

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır