NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
13
35305319 - Adige Nise 15.MP3
12
35WERE~1.MP3
9

Nart Ajans Reklam

HAFİTSE: 'BÜYÜK ÇERKESYA' KIŞKIRTICI VE ZARARLI

Karaçay-Çerkes'te başbakanın Adıgelerden olması geleneğinin bozulmasının ardından Adıgey, Kabardey-Balkar ve Karaçay-Çerkes'teki Adıgelerin birleşmesiyle 'Büyük Çerkesya'nın kurulması önerisi yeniden gündeme gelirken Kabardey-Balkar'daki Adıge Khase hemen cephe aldı. Kabardey-Balkar Adıge Khase Başkanı Muhammed Hafıtse, 'Büyük Çerkesya' fikrini zararlı bir provokasyon olarak niteledi. Hafitse "Gücümüz, başarı garantisi ve gelecek inancımız Rusya ile birliktelikte. Geleceğimizi ve gelecekteki perspektiflerimizi Rusya'sız hayal etmiyoruz" ifadelerini kullandı.
28-10-2008 - 2154 kez okundu

Hafıtse "İnternette 'Denizden Denize Büyük Çerkesya' adıyla zararlı düşüncelere yer veren provoke edici materyaller yayınlanıyor. Bunlar Adıgeler arasında münakaşa yaratmaya ve Adıgelerin Rusya ile çıkarlarını karşı karşıya getirmeye yöneliktir" dedi.
Adıgelerin kaderlerini 450 yıl önce Rusya ile birleştirdiklerini savunan Hafidze şunları kaydetti: "Tarih defalarca dedelerimizin seçtiği yolun doğruluğunu gösterdi ve biz bu yoldan dönmeyiz. Kimin tarafından dile getirilirse getirilsin, bölgelerin sağlamlaştırılması adı altında milli cumhuriyetlerimizin lağvedilmesiyle ilgili provoke edici ifadeleri kabul etmeyeceğiz." (AJANS KAFKAS)

Etiketler:
hafitse çerkesya kışkırtıcı ve zararlı

YORUMLAR
FIJIABZEH bi adige kuruluşu başkanı 450 yıldır dedelermiz rusyayla kader birliği yapmış demiş bunu nasıl diyebilir kafkas rus savaşlarını bile bile bunu diyorsa varın bu adama gerekli yakıştırmayı siz yapınnn
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır