NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
4SIMD.MP3
11
35WERE~1.MP3
35305319 - Adige Heku 01.MP3
12

Nart Ajans Reklam

80 YAŞINDA TREN ÇEKEN DAĞISTANLI İHTİYAR, DÜNYAYA MEYDAN OKUYOR

Rusya'nın Dağıstan Cumhuriyeti'nde yaşayan 80 yaşındaki dede gücüyle dünyaya meydan okuyor. Dağıstanlı 80 yaşındaki Abdurahman Abdulazizov dünyada kendisine rakip arıyor. Kocaman tren vagonunu metrelerce sürükleyen Abdurahman amca "Kendimi çok iyi hissediyorum. Hiçbir tarafım ağrımıyor." şeklinde yorumda bulunuyor. Kendi işinin erbabı olan Abdurahman amca Rusya Guinness rekorlar kitabında da yer alıyor.
04-08-2009 - 1558 kez okundu

Abdurahman amca sadece tren sürüklemekle kalmıyor. Aynı zamanda yüz kilodan fazla ağırlığı dişleriyle kaldırabiliyor. El ile ağırlık kaldırmakla, dişle kaldırmanın tamamen farklı olduğunu belirten Abdurahman amca, "Aslında bunu yaparken dişlerim ve çenem çıkar diye biraz korkuyorum. Bir defasında dikkatsizce 105 kilo kaldırdım ve çenem çıktı. Çenemi yerine yerleştirdim. Şükür, dişlerde de sorun yaşamadım." diye konuştu.

Kaldırdığı ağırlığa rağmen Abdurahman amcanın tüm dişleri yerinde. O yaşadığı köyün en ünlü adamı ve aynı zamanda gurur kaynağı. Abdurahman amca gençler için iyi örnek olarak kabul ediliyor, çünkü Dağıstan Cumhuriyetinde güç hayatın en önemli unsuru.

Gücünün farkına 60 yaşında varan Abdurahman amca hayatında en sevdiği şeyin de torunlarıyla zaman geçirmek olduğunu belirtiyor. Torunlarına ahlak derslerini veren Abdurahman amca, insani ilişkilerde mütevazı olmayı ve sabırlı olmayı öğretiyor.

77 yaşındayken spora başlayan Abdurahman amca artık dünyanın kendisinden haberdar olmasını istiyor. Abdurahman amca, "Benim yaşımdaki erkekler benim yapabildiklerimi yapamıyor. Ben yapabiliyorum. Farklı olmak ve fark edilmek hoşuma gidiyor." dedi.

Abdurahman amca dünyada onunla aynı yaşta olan ve ona benzeyen bir başka kimsenin olmadığını iddia ediyor. Güçlü amça dünyaya hodri meydan diyor, ancak karşısına kimse çıkamıyor. Abdurahman amcanın tek tesellisi televizyonlara çıktıktan sonra karşısına bir rakibin çıkması.

(CİHAN)

Etiketler:
80 yaşında tren çeken dağıstanlı ihtiyar dünyaya meydan okuyor

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır