NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
9
35WERE~1.MP3
3
1
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

TÜRKİYE'NİN KADINLARININ EVVEL ZAMAN İLİŞKİLERİ

* ÇERKES KADINLARI: "Bir Çerkes erkeği aile geçindirecek konuma geldiğinde, zevkine uygun bir genç kız bulur ve bedelini sorarak, babasıyla ya da en yakın erkek akrabasıyla pazarlığa oturur.
23-12-2009 - 1486 kez okundu

Eş satın
alma Çerkes kabileleri arasında olağan bir adettir. Anlaşmaya varan ve parayı ödeyen talibin evlenmeden önce genç kızı kaçıracak bir fırsatı bulması gerekir, çünkü bu, satın aldığı şeye sahip olmanın tek saygın yöntemi sayılır. Böyle pazarlık konusu olmanın kadınlarda utanç uyandırmadığı, daha çok bir onur vesilesi olarak görüldüğü söylenebilir. Zira o zamana kadar babasına ve erkek kardeşlerine tabi bir ortamda yaşamış olduğu için, bir erkeğin onunla evlenmek istemesi ve onu elde etmek için paraya kıyması konumunu yükseltir ve gururunu okşar."

http://www.radikal.com.tr/Default.aspx?aType=RadikalYazarYazisi&ArticleID=970657&Yazar=NUR%20%C3%87%C4%B0NTAY%20A.&Date=23.12.2009&CategoryID=96

Etiketler:
türkiye kadınlarının evvel zaman ilişkileri

YORUMLAR
bahtiyar Böyle insanları yazar diye nasıl gazetelerde barındırıyorlar anlamıyorum.Nasıl uydurmuş nereden bulmuş bu safsatayı anlamak imkansız birazcık araştırsas Çerkeslerde bu tip bir şeyin uzaktan yakından olmadığını görebilir.Kitaptan alıntı yaptığını kendi düşüncesi olmadığını söylese bile bence bunu açıkça belirtmesi gereklidir.Acil bir şekilde resmi bir açıklama ile kınanıp özür dilenmesi sağlanmalı ..
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır