NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
12
2
4-5-6-7
35WERE~1.MP3
4WORED1.MP3

Nart Ajans Reklam

YENİ DEVLET SEMBOLLERİ HÜKÜMETE VERİLDİ

Çeçenistan'ın yeni devlet sembollerinin hükümet temsilcilerine takdim edildiği bildirildi. Caucasus Times'in bildirdiğine göre, Çeçenistan'ın yeni devlet arması, bayrağı ve milli marşı Çeçenistan'ın Rus yanlısı geçici devlet başkanı Sergey Abramov ve Başbakan Yardımcısı Ramzan Kadırov'a takdim edildi.
19-08-2004 - 4022 kez okundu

Yeni devlet sembollerinin 1992 yılında Cohar Dudayev başkanlığı döneminde kabul edilmiş olan sembollerden tamamen farklı olduğu bildirildi.


Çeçenistan'ın yeni devlet sembolleri için, öldürülen Rus yanlısı Çeçenistan Devlet Başkanı Ahmet Kadırov tarafından 2001 yılında bir yarışma başlatılmıştı. Yürütülen çalışmaların ardından yeni devlet arması ve bayrak Çeçenistan Devlet Konseyi tarafından geçtiğimiz Şubat ayında kabul edilmişti.


Çeçenistan Devlet Konseyi Başkan Yardımcısı Tamkayev dün, konsey tarafından kabul edilmiş olan yeni devlet sembollerini hükümet temsilcilerine sundu. Bayrak ve devlet armasını alan Ramzan Kadırov "Biz de diğer normal cumhuriyetler gibi kendi bayrağımıza, devlet armamıza ve marşımıza sahip olmalıyız. Şimdi biz bu yeni bayrağın altında Çeçenistan'da Rus düzenini sağlayacağız" dedi.

Etiketler:
yeni devlet sembolleri hükümete verildi

YORUMLAR
memresmustafa geçenlerde bir görüntü izlemiştim çeçenistan ile ilgili doğrusu yıllarca komitesinde görev aldığım ve bağımsızlığı için çaba sarfettiğim çeçenistan gerçekten neyin mücadelesini veriyor aklımda karışıklıklar meydana geldi doğru şeyler için mi mücadele ediyoruz diye. elbette bir milletin bağımsızlığı çok önemli ama nasıl!!
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır