NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
1
2
11
13
35WERE~1.MP3

Nart Ajans Reklam

HABERLER / Kafkasya
ADİGE DİLİ GÜNÜ KUTLANDI.

"Adige Yazı Dili ve Edebiyatı Günü" münasebetiyle düzenlenen etkinlik 18 Adige Çerkes Kafkas Sivil Toplum kurumu adına Tertip Komitesinin düzenlediği proğram 19 Mart 2017 Pazar günü Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezinde gerçekleştiridi.
20-03-2017 - 774 kez okundu

"Adige Yazı Dili ve Edebiyatı Günü" münasebetiyle düzenlenen etkinlik 18 Adige Çerkes Kafkas Sivil Toplum kurumu adına Tertip Komitesinin düzenlediği proğram 19 Mart 2017 Pazar günü Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezinde gerçekleştiridi. Programda Adigece sunumlar, konuşmalar, dinletiler ve gösterimler yapıldı.  Yılmaz Dönmez ve  İshak Akbay tarafından sunulan programa katılım yoğundu. Etkinliğe  Kafkasya'daki cumhuriyetlerden çok sayıda konuk da iştirak etti.


Etkinlikteki konuşma ve sunumlarda, "Çerkeslerin anavatanları  Kafkasya ile olan ilişkileri,  Türkiye ve  Rusya arasında ilişkilerin geliştirilmesi, Çerkes dilini korumaya yönelik adımların atılması ve TRT bünyesinde Çerkesçe yayın yapan bir televizyon kanalı açılması" vurguları yapıldı.

PROGRAMA KATILANLARPrograma İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü Nevzat Kütük, Çoğulcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı  Kenan Kaplan, Çerkes Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Nusret Baş, Çerkes Kadınları Teavün Cemiyeti Derneği başkanı Günsel Şurdum Avcı, Adıge Dil Derneği Başkanı Ali İhsan Tarı,  İstanbul'daki Çerkes/Kafkas kurumlarının başkanları, Adığey Üniversitesi Sosyal Bilimler Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Bırsır Batırbiy, Adığe Cumhuriyetinden sanatçı Kuk'one Murat katıldı.


 

Etiketler:
Adige Yazı Dili Yılmaz Dönmez İshak Akbay Kenan Kaplan Adige Dili

YORUMLAR
Yorum yapmak için giriş yapın...

HALUJ GECESİ 30 EYLÜL'DE
GÜLCAN ALTAN ESKİŞEHİRLİLERE MÜZİK ZİYAFETİ VERDİ
KAYSERİ KAFKAS DERNEĞİ 50. YIL SEZON AÇILIŞI: DÜNYACA ÜNLÜ KABARDİNKA DEVLET HALK DANSLARI EKİBİ GÖSTERİSİ
KUMPİLOV ADIGEY DEVLET BAŞKANI OLDU
ÇERKES GECESİ 10 EYLÜL’DE
19. GELENEKSEL AZHVALA KAFKAS ŞENLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
RADA VE ŞAKACI ŞÖVALYE ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİN'DE
LEZGİNKA BURSA'DA BÜYÜLEDİ.
İLHAN KIYMET GÜVEN TAZELEDİ.
/ 598>

EN ÇOK OKUNANLAR