NART
NART

GİRİŞ
Kullanıcı Adı

Şifre

>Üye Değilim     >Şifremi Unuttum

ETİKET BULUTU

MÜZİK ÇALAR
1
9
35WERE~1.MP3
8
11

Nart Ajans Reklam

RUSYA DIŞ IŞLERİ BAKANI YARDIMCISI VE GENEL SAVCI YARDIMCISI ABHAZYA ZIYARET

Abhazya'daki durumu incelemek amacıyla gelen Rusya Dış İşleri Bakan Yardımcısı Aleksandr Çekalin ve Savcı Yardımcısı Aleksandr Kolesnikov, Abhazya Başbakanı Nodar Haşba'yla görüştüler.
01-12-2004 - 2774 kez okundu

Yaptıkları değerlendirmeye göre; Abhazya'daki durum, hukuk ve anayasa çervesinde, kan dökülmeden çözülmelidir. Abhazya nüfusunun 90% ı Rusya vatandaşı olduğundan, Abhazya'daki gelişmeler bizi çok yakından ilgilendiriyor. Nodar Haşba'ya göre, bu ziyaret çok önemli, çünkü bu gelen kişiler objektif görüşlerini açıklayarak, Abhazya'daki problemin çözümüne katkı sağlamaya hazırlar. Ayrıca Abhazya Basbakanının açıklamasına göre, Rusya kesinlikle Abhazya'ya asker göndermeyecek, bu sorun Abhazya halkının sorunudur, ve Abhazya halkı bu sorunu çözebilir.

Birleşmiş Rusya Partisinden Rogozin: Abhazya ve Güney Osetya Rusya'nın toprağı olmalıdır.
Diğer taraftan "Birleşmiş Rusya" partisinin yöneticilerinden Dimitri Rogozin " Abhazya ve Güney Osetya'nın nüfuslarının 90% Rusya vatandası oldugu için bu devletler Rusya'nın toprağı olmalıdır. Ozaman "batı çenesini kapatacaktır" - diye bir açıklama yaptı.(Kafkas Abhazya Dayanışma Komitesi)

Etiketler:
rusya dış ışleri bakanı yardımcısı ve genel savcı yardımcısı abhazya zıyaret

YORUMLAR
qafqaz Rusya Federasyonu İç İşleri Bakanı Yardımcısı Korgeneral Aleksandr ÇEKALİN, Rusya Federasyonu Başsavcısı Birinci Yardımcısı Vladimir KOLESNİKOV, Abhazya'yı tehdit etmeye gitmişlerdir. Haberin başlığı ve dolayısıyla içeriğide yanlıştır. Haberde adı geçen Aleksandr ÇEKALİN Dış İşleri Bakanı Yardımcısı değil İç İşleri Bakanı Yardımcısıdır. Dış İşleri'nden yetkilinin bir yabancı ülkeyi ziyareti ile bir iç işleri yetkilisinin bir başka ülkeyi ziyareti farklı bir anlam taşırlar. Bu ziyarette Rus yetkililer Rusya'nın bir vilayetini teftiş eder tavırlar içerisinde bulunmuşlardır.
Yorum yapmak için giriş yapın...

MIZAGE DERGİ YÖNETİCİLERİ KAYSERİ'DE
KARAÇAY-BALKAR KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ 13. GENEL KURULU.
AYŞE & HAKAN EKER GELİN ALMA
ÇAĞDAŞ SANATLAR MÜZESİ'NDE MIZIKA DİNLETİSİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ CİHAN ERTOK İLE DEVAM DEDİ
ESKİŞEHİR KUZEY KAFKAS KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ GENEL KURULUNU YAPTI.
KAFKASYA UÇUŞLARI BAŞLADI
ARDA ARGUN'A LEON NİŞANI
ADİGE MİLLİ KIYAFET GÜNÜ KUTLANDI
KAFDAV YAYINCILIK ESKİŞEHİR KİTAP FUARINDA
/ 599>

EN ÇOK OKUNANLAR
Kayıtlı başka haber bulunmamaktadır